Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Z evropského šampionátu si přivezli domů celkem sedm cenných kovů

4Ve dnech 30.-3.5.2015 se v italské Andrii konalo ME v Taekwondo ITF. Mezi českou národní reprezentací nechyběli ani naši frýdeckomístečtí reprezentanti – junioři David Chlebek, Matěj Svoboda a Dalibor Pantlík a seniorka Kateřina Kolářová. David Chlebek byl nominován v kategorii technických sestav II.DAN, sportovním boji -75kg, speciálních technikách (kopy do výšky), sebeobraně a byl kapitánem juniorského týmu. Matěj Svoboda startoval v kategorii sportovního boje -63kg, sebeobraně a byl členem juniorského týmu. Poslední junior Dalibor Pantlík startoval v kategorii technických sestav I.DAN, sportovním boji -57kg, sebeobraně a rovněž startoval za juniorský tým. Kateřina Kolářová za seniorky startovala v kategorii technických sestav I.DAN, sportovním boji +75kg a byla kapitánem týmu seniorek.

Reprezentace odlétala v úterý 28.4. časně ráno z pražského letiště Václava Havla. Ve dvou volných dnech se reprezentanti stihli aklimatozpvat, zaregistrovat a na pár venkovních trénincích dopilovat poslední technické disciplíny, zejména týmové sestavy.

První závodní den naši reprezentanti startovali v technických sestavách jednotlivců i týmů. První nastupoval Dalibor Pantlík v sestavách I. DANů, kde obhajoval loňské vítězství. Bohužel letos i přes vynikající výkon nepřešel přes první kolo, kde se utkal se Španělem. David Chlebek v sestavách II.DANů bez problémů přešel přes první kolo. V druhém kole vypadl s ukrajinským závodníkem. Kateřina Kolářová se přes své soupeřky dostala až do finále, kde nestačila na ruskou závodnici a umístila se tedy na krásném druhém místě a zajistila tím Frýdku-Místku první medaili. V týmových sestavách junioři (David, Dalibor i Matěj) zazářili a po třech letech se stali Mistry Evropy a na krk jim byla zavěšena medaile nejcennější. Tým seniorek s kapitánkou Kateřinou se dostal do finále, kde po chybě v choreografii skončil na krásném druhém místě.

Váhové kategorie našich frýdeckomísteckých borců se rozjely v sobotu. První nastupoval Matěj Svoboda, který se dostal po zápase s Italem do druhého kola, kde nestačil na závodníka z Ukrajiny. Dalibor Pantlík hned v prvních 30s svého prvního zápasu s Bělorusem byl knokautován a nemohl dále pokračovat. David Chlebek neprošel prvním kolem přes řeckého závodníka, který se následně stal vítězem této kategorie. Jako poslední nastupovala Kateřina, která prošla náročným prvním kolem s Angličankou. V druhém kole – semifinále – ve velice vyrovnaném souboji, kde rozhodlo posledních pár vteřin, Kateřina prohrála s ukrajinskou závodnicí a obsadila třetí místo.
Poslední závodní den, v neděli byly na soutěžním programu týmové boje, sebeobrany, speciální techniky a speciální přerážecí techniky. Ve sportovním boji se bohužel ani týmů juniorů ani týmu seniorek nepodařilo projít prvním kolem. Junioři v prvním kole nestačili na ukrajinský tým. Seniorky svedly boje rovněž ukrajinským týmem, kde skóre došlo do remízy a následovalo prodloužení, ve kterém bojovala naše Kateřina. Její 2min kolo skončilo opět remízou a bojovalo se na první bod, kde se Kateřině nepodařilo vyhrát a seniorky skončily poraženy. Následovaly zmiňované sebeobrany, kde startovali David, Matěj a v hlavní roli bránící se Dalibor. Kluci se umístili na krásné bronzové příčce. V speciálních technikách se Davidovi podařilo úspěšně nominovat, následně se však už nepodařilo nic skočit a neumístil se. V týmových speciálech se však juniorům podařilo vyskákat stříbrnou medaili! Poslední závodní disciplínou bylo silové přerážení, kde se český tým seniorek jako jediný dokázal nominovat a tak Kateřina získala se svým týmem zlatou medaili.

Letošní Mistrovství Evropy tedy skončilo pro Frýdek-Místek se skvělým skorem 2-3-2. Teď si reprezentanti užívají zasloužený odpočinek a regenrují. Od června začíná další reprezentační příprava, tentokrát na MS seniorů v Bulharském Plovdivu, kde se bude o nominace ucházet Kateřina Kolářová.