Nejúspěšnější škola MČR 2011 a 2012; absolutní vítěz Czech Open 2013,2015,2016; vítěz TOP TEN LIGY 2015

Reprezentanti ze školy Taekwon-do Frýdek-Místek zářili na Mistrovství Evropy

napsal: Filip Gavlas

Fotogalerie našich na ME 2014

Svazová fotogalerie ME 2014

Info o ME na našich webových stránkách

Česká národní reprezentace Taekwon-do ITF se 7. dubna vydala do běloruského Minsku, kde se konalo již 29. Mistrovství Evropy v taekwondu. Ze školy Taekwon-do ITF Frýdek-Místek bylo z řad juniorských (do 18 let), tak seniorských nominováno 8 členů. Svěřenci frýdecko-místeckého oddílu se připravovali společně s celým kádrem národní reprezentace v Třeboni, kde probíhala dlouhodobá soustředění a jejich společným cílem bylo dovézt cenné kovy z evropského šampionátu. Tak se také podařilo a Frýdek-Místek se může těšit z několika mistrů Evropy.

Ve čtvrtek 17. dubna začal první soutěžní den, který byl tradičně zahájen technickými sestavami jednotlivců a poté týmů. Hned první den jsme byli svědky obrovského úspěchu našeho juniora Dalibora Pantlíka, který dokázal vybojovat v technických sestavách kov nejcennější – zlato! Dalibor se musel prodrat nabitou kategorií přes Španěla, Bulhara, až po místního běloruského závodníka do finále, kde zakončil svou krasojízdu výhrou nad Rusem. Stejně tak se naše Anna Nevludová (juniorka) probojovala až k bronzové medaili, kde jí bohužel o postup do finále chybělo pár bodů. Odpoledne se dle očekávání rozjely seniorské kategorie, kde jsme také měli svá želízka v ohni. Filip Gavlas se dostal až do finále v technických sestavách, kde po velice těsném výsledku a remíze prohrál nad závodníkem ze Španělska a tak Filip získal cennou stříbrnou medaili. Na závěr prvního dne se však poštěstilo naší dlouholeté reprezentantce Kateřině Kolářové, které v minulých letech chybělo vždy velice málo k tomu, aby vyhrála svou kategorii. Tentokrát prolomila „bronzové ledy“, jak sama s oblibou říká a vyhrála titul mistryně Evropy v technických sestavách seniorek. Po prvním dni, kdy Češi mimo jiné získali úctyhodných 9 zlatých medailí, ke kterým velkou měrou přispěli také naši junioři Matěj Svoboda a David Chlebek a juniorka Eliška Hradílková v týmových soutěžích, se Frýdek-Místek mohl radovat hned ze dvou mistrů, jednoho vicemistra a jedné 2. vicemistryně Evropy.

V pátek na naše svěřence čekala disciplína matsogi (sportovní boj). Natěšení junioři se vrhli střemhlav do ringu, aby ukázali co v nich je. Anička ve své kategorii potvrdila své kvality bojovnice a vyrvala si bronzovou medaili. Matěj ve své kategorii statečně bojoval s o hlavu vyššími soupeři, ale jeho snažení zastavil ruský závodník těsně před medailovým umístěním. Taktéž Dalibor se pral jako o život, ale domácí závodník ho naneštěstí pár vteřin před koncem bodově předběhl a připravil tak o umístění na stupních vítězů. David Chlebek se utkal ve své kategorii s německým bojovníkem, kterého s přehledem porazil, ale poté v dalším zápase podlehl zkušenějšímu závodníkovi z Bulharska. Eliška prošla prvním kolem se španělskou závodnicí téměř bez problémů, avšak ve druhém kole ji po vyčerpávajícím boji dala stopku Bulharka. Naše seniorky Kateřina Kolářová a Adéla Moravcová šly ve svých kategoriích tvrdě po medaili, kterých také dosáhly. Katka vybojovala bronz po velice vyrovnaném zápase s ruskou bojovnicí a stejně tak Adéla, která je letos čerstvě v seniorské kategorii, se dokázala prodrat až ke krásnému třetímu místu. Skvělého úspěchu zaznamenal náš jediný seniorský závodník Filip, který dokázal vybojovat kov nejcennější a zopakovat tak úspěch z předchozích šampionátů a potvrdit své kvality. Po soubojích s Řekem, Rusem a Bulharem vybojoval zlatou medaili ve sportovním boji. Touto výhrou a umístěním v technických sestavách se Filip stal nejúspěšnějším seniorským závodníkem v Evropě!

Poslední dva dny patřily především týmovým disciplínám. Zde se opět ukázalo, že Češi jsou opravdu špičkou v tomto sportu. Juniorky (Anna Nevludová a  Eliška Hradílková) stejně jako junioři (Dalibor Pantlík, David Chlebek a Matěj Svoboda) vybojovali ve sportovním boji týmů bronzovou medaili. Seniorky (Kateřina Kolářová a Adéla Moravcová) po velice tvrdých bojích s Ruskami a Bulharkami vybojovaly prvenství ve sportovním boji týmů a přidaly ještě stříbro ze speciálních přerážecích technik týmů. Filip Gavlas se svým seniorským týmem vybojoval zlatou medaili v silovém přerážení týmů a stříbrnou ve speciálních přerážecích technikách týmů. Filipův seniorský tým, se díky celkovým výsledkům, stal nejúspěšnějším týmem v Evropě. V závěru soutěže dokázali naši junioři (Dalibor, Matěj, David) vybojovat bronz v disciplíně sebeobrany a Anička přidala ještě stříbro ze speciálních přerážecích technik individualistů.

Všem našim talentům gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci na mezinárodních závodech a přejeme mnoho úspěchů na dalších šampionátech!